sobota, 9 stycznia 2016

Pieczenie staropolskich pierników i Dziecięce Spotkanie Opłatkowe w Żytomierzu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i magiczny. W tym roku razem z uczniami „Szkoły Wiedzy o Polsce” zdecydowaliśmy wskrzesić staropolską tradycję pieczenia świątecznych pierników, które mogą być ozdobą na choinkę lub wspaniałym prezentem dla najbliższych. Oprócz tego, bożonarodzeniowe ciasteczka zawierają wiele przypraw, które tworzą prawdziwy smak i zapach, kojarzony ze Świętami Bożego Narodzenia. Czytaj więcej>>>

Przygotowania zaczęły się dużo wcześniej, bowiem ciasto dla staropolskich przysmaków, przygotowywano za 3-4 tygodni przed świętami. 28 grudnia aby więcej dowiedzieć się o polskich tradycjach bożonarodzeniowych 40 uczniów przyszli na dziecięce Spotkanie Opłatkowe w „Szkole Wiedzy o Polsce”.

- Razem z dziećmi uczyliśmy się dzielić opłatkiem, przepraszać i składać świąteczne życzenia w dniu Bożego Narodzenia. Wyznaczyliśmy pojęcia ważne bez których nie ma zimowych świąt: choinka, bombki, prezenty, Wigilia, 12 potraw, pierwsza gwiazdka, modlitwa, opłatek, Szopka i kolędy. Ulubioną kolędą dzieci stała „Dzisiaj w Betlejem” — opowiedziała wychowawczyni, pani Helena.

W końcu spotkania wszyscy częstowali się słodaczami i otrzymali drobne upominki.

- Dziękuję za zorganizowane święto dla dzieci, które daje radość i przyczynia się do wychowania ich w duchu pogłębiania więzi rodzinnych i powrotu do tradycji naszych babć i pradziadków - podzieliła się swoimi wrażeniami z imprezy jedna z matek ucznia „Szkoły Wiedzy o Polsce”.
Helena Denysiewicz,
„Szkoła Wiedzy o Polsce”
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz