sobota, 9 stycznia 2016

Szefowa rządu RP: Polskie państwo zrobi wszystko, by zapewnić budowanie wspólnoty Polaków (zdjęcia)

29 grudnia 2015 r. w Sejmie RP odbyło się spotkanie Polaków ze Wschodu z Premierem Rzeczypospolitej Polskiej Beatą Szydło i Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim, w którym uczestniczyli między innymi redaktor czasopisma "Głos Polonii" Włodzimierz Iszczuk i prezes ZSzP Natalia Kostecka-Iszczuk. 

Pani Premier RP  podziękowała Polakom z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy za to, że „tak pięknie budują polską wspólnotę poza granicami kraju” i „kultywują polskie tradycje i język”. Czytaj więcej>>>
- Wiem, że to nie jest zawsze łatwe. Wiem, że bardzo często wymaga to bardzo wielkiej determinacji. Tym większa jest nasza, polskiego państwa wobec was wdzięczność. Dla Rządu PiS jest ważne, żeby wspólnota wszystkich Polaków na całym świecie, była wspólnotą, która coraz bardziej się pogłębia. Chcemy żeby nikt, kto ma polskie korzenie, polską duszę nie czuł się osamotniony — zwróciła się do Polaków ze Wschodu i zapewniła, że: Polskie państwo zrobi wszystko, by zapewnić budowanie tej wspólnoty.

Z kolei Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zadeklarował wsparcie dla polskich uczniów i nauczycieli za granicą i podkreślił, że parlament podjął już działania mające na celu wsparcie Polaków za wschodnią granicą. Jak mówił, z inicjatywy sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą rozpoczęły się prace nad projektem nowelizacji ustawy o Karcie Polaka.

- Parlament polski z większą otwartością i uwagą przygląda się życiu naszych rodaków za wschodnią granicą i przygotowuje zmiany mające na celu ich wsparcie i większą dla nich pomoc  zapewnił Marszałek Sejmu RP.

W spotkaniu wzięli udział także minister Jan Dziedziczak, minister Adam Lipiński, posłowie z Komisji Łączności z Polakami za Granicą wraz z przewodniczącym Michałem Dworczykiem, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Rafał Dzięciołowski oraz przedstawicele Fundacji Wolność i Demokracja na czele z prezesem Robertem Czyżewskim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz