wtorek, 5 lipca 2016

„Moje Lato z Polską” (zdjęcia)

Z 16 po 25 czerwca dzieciaki ze Szkoły Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej w ramach projektu „Moje Lato z Polską” wzieli udział w I turnusie wyjazdów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia. Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Program obozu był bardzo nasycony. Prawie każdego dnia dzieci mieli możliwość uczyć się języka polskiego i historii oraz mogli poznawać polską kulturę i tradycji uczestnicząc we mszy świętej i zwiedzając Kraków, Wieliczkę i Zakopane. Czytaj więcej>>>

Największe wrażenie na dzieci sprawiły wycieczki w góry do Doliny Kościeliskiej i Doliny Pięciu Stawów. Po takim aktywnym wypoczynku następne dni młodzież czekał relax w Termach (Bialka) i spływie Dunajcem.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania Fundacji Wolność i Demokracja za organizację takiego niesamowicie ciekawego wyjazdu. Nowa wiedza, doświadczenia i wrażenia, którymi wzbogacił się każdy uczestnik, będą wielką motywacją do nauki języka ojczystego i jest dobrą inwestycją w rozwój osobistości każdego młodego Polaka, który uczestniczył w tych fascynujących koloniach.
Aliona Denysiewicz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz