wtorek, 5 lipca 2016

„Moja bajka o Polsce” w Żytomierzu (zdjęcia)

W dniach 28-30 czerwca w jednym z przytulnych żytomierskich hoteli wystartował fascynujący projekt, zainicjowany przez warszawską Fundację Wolność i Demokracja pt. „Moja bajka o Polsce”. W trakcie realizacji tego projektu dzieci polskiego pochodzenia, mieszkające na Ukrainie, uczyły się tworzyć filmy animowane. Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Czytaj więcej>>> 

Program zajęć miał na celu propagowanie wiedzy z zakresu tworzenia animacji, wzbudzanie zainteresowania dziecka do twórczości, rozwijanie jego zdolności manualnych, rozbudzanie wyobraźni, kształcenie umiejętności chronologicznego układania relacji z wydarzeń oraz promocję Polski.

35 dzieciaków z 7 miast Wołynia Wschodniego, Podola i Kijowszczyzny miały doskonałą okazję do odkrycia swoich talentów literackich, plastycznych i technicznych w trakcie własnoręcznego tworzenia polskich bajek. Plastelina, kredki, flamastry, i wyobraźnia w roli głównej. 

- Szczerzę mówiąc, kiedy jechałam do Żytomierza, nie do końca rozumiałam w jaki sposób będziemy tworzyć animację poklatkową - dzieli się wrażeniami od projektu Anna Łysiuk, uczestniczka warsztatów z Nowogrodu Wołyńskiego. - Największe zadowolenie otrzymałam od komunikacji z animatorami, którzy uczyli nas rysować i nakładać dźwięk w procesie tworzenia naszych bajek. Spodobał mi się także fascynujący proces nabywania nowych umiejętności. To było bardzo ciekawe doświadczenie! Teraz bez wątpliwości mogę powiedzieć, że przez długi czas będę z przyjemnością pamiętała te niesamowicie ciekawe warsztaty! Chciałabym z całego serca podziękować organizatorom za wspaniałą zabawę i nabyte umiejętności.

W wolnym czasie dzieci zwiedziły żytomierskie Muzeum Kosmonautyki im. Korolowa, gdzie dowiedzieli się o historii podboju kosmosu przez człowieka, ciekawostki z pobytu kosmonautów na orbicie ziemskiej oraz zobaczyły prawdziwy kosmiczny sprzęt! Mieli też możliwość spróbować jak smakuje pizza w Żytomierzu.

W ostatnim dniu warsztatów animatorzy wręczyli wszystkim dzieciom dyplomy. Pożegnanie z przyjaciółmi odbyło się przy ognisku, ze śpiewaniem polskich i ukraińskich piosenek. Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że projekt zostawił w ich sercach niezapomniane wrażenia i super wspomnienia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz