poniedziałek, 21 września 2015

Wiedza to potęga! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Wiedzy o Polsce

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Dzieci ze «Szkoły wiedzy o Polsce» przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej 15 września przybyły na otwarcie nowego roku szkolnego.

Na specjalnym spotkaniu byli rodzice, nauczycieli oraz przybyłe gości. Na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci przyszły w mundurkach szkolnych. W rozmowach przyznawali, że już trochę tęsknią do przyjaciół ze szkolnej ławy przy«Szkole wiedzy o Polsce». Czytaj więcej>>>


Uczniów i nauczycieli pozdrowiła prezes polskiej organizacji Natalia Kostecka-Iszczuk. "Serdecznie witam naszych uczniów, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy rozpoczną naukę w naszej szkole. Zdobywanie wiedzy w szkole to przede wszystkim trud i wysiłek, ale to dzięki niej możliwy jest dalszy rozwój młodego człowieka, który kiedyś może zaowocować sukcesem. Nauka przynosi także wiele wartości oraz pomaga w nawiązywaniu przyjaźni w murach szkoły" - podkreśliła prezes.


Dzieci opowiadały wiersze o szkole, o długopisach i teczkach, o nauczycielach i przyjaciołach. Pięknie śpiewał razem piosenkę «Abecadło». Ważne zadaniem, które otrzymały, dzieci było pomyśleć czego chcą nauczyć się w nowym roku szkolnym. Później zapisywały swoje życzenia na serduszkach biało-czerwonych, które powiesili na drzewo. Wśród tych życzeń dla siebie były: lepiej pisać, czytać po polsku, znaleźć nowych przyjaciół, nauczyć się polskich piosenek i tańców. 


Uczniowie szkoły w pięknych sukniach i strojach tańcowali poloneza. Rodzice cieszyli się z tego, że ich dzieci nauczyły się tego reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego.

Na zakończenia święta dzieci smakowały razem słodycze i owoce. Ile radości było!
Życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości.


Anna Denysiewicz 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz